| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Știe cineva cât câștigă un asistent medical cu postliceala și facultate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la salariul minim, până la cât are chef angajatorul.
Chiar cunosc asistente cu minimul pe economie.

1 răspuns:
| aaanamariaaa a răspuns:

Cred ca tot ție ți am răspuns la întrebarea anterioara (apare tot 'anonim'. E corect și ce ti a răspuns cealaltă persoana, insa eu iti pot spune sa exista diferențe salariale( dacă lucrezi la stat), daca lucrezi la privat poți avea salariul egal ca și ceilalți colegi. Dar la stat( spitale, clinici, dgaspc etc diferența va fi între 500lei -700lei, cei cu facultate o sa fie încadrați la studii superioare și vor lua mai mult decât cineva cu postliceala. De multe ori poate lua și cu 1000lei, dar depinde de secția unde lucrează. Dacă lucrezi la ATI (cu postliceala poți avea 5000lei iar cu facultate 5500lei-6000lei, ca exemplu concret)