| Steffana a întrebat:

Știe cineva cum se numesc moderatorii care moderează Facebook-ul?
Mi s-a dezactivat contul meu de Facebook cu foarte mulți urmăritori și nu vreau să-l pierd. Mi se cere sa încarc documentul de identitate.
Când apăs pe "Alege fișierul" Ma pune sa le fac poza direct după îmi spune "Poți încarcă fotografii doar în format JPG".

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu are legatura formatul si eroarea cu moderatorii.

Nu merge si de pe desktop? Incearca de acolo daca nu ai incercat, salveaza o poza cu buletinul in format.jpg si dupa o incarci.

| Steffana explică (pentru DoarBogdan):

Nu am încercat pe desktop. Dar dacă e dezactivat, mi-a fost confirmat doar prin e-mail cu un cod trimis de ei, notificări de ce primesc precum ca unul dintre prieteni mei au adăugat ceva în povestea lor? Asta ar însemna că îmi vor redeschide contul?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Steffana):

Notificarile nu au legatura cu faptul ca ti-ar putea ei redeschide contul. Chestia cu notificarile este cunoscuta parca, asa se intampla. Daca nu sunt dezactivate astfel de notificari, toate persoanele le primesc, chiar daca il dezactiveaza happy (parca asa era)

| Steffana explică (pentru DoarBogdan):

Okay. Ei acum așteaptă sa le trimit poza cu buletinul
Cum as putea rezolva chestia asta? Mă repet, când apăs pe "Alege fișierul" Ma pune sa le fac poza direct după îmi spune "Poți încarcă fotografii doar în format JPG" Nu am cum încarcă fotografii doar în format JPG pentru ca am acces doar la camera foto.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Steffana):

Incearca de pe un laptop/pc. Ca acolo sigur nu iti deschide camera.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai ai grija ce postezi. Ti s-a blocat contul pentru ca ori ai postat ceva jignitor, indecent etc si ti s-au dat multe reporturi ori s-au sesizat cei de la Facebook

| Iote a răspuns:

Moderatorii tot moderatori sunt, indiferent de platforma.