anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna, tocmai mi-am cumparat un set de carti de tarot fiindca eram curioasa daca ar functiona si pentru mine sa-mi raspunda la intrebari, cum am vazut la alte persoane. Problema e ca nu stiu absolut deloc cum sa le folosesc, imi puteti explica pas cu pas ce trebuie facut?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce ai sa obtii din treaba asta sunt biste bani cheltuiti pe niste bucati de carton

| sierra1 a răspuns:

"un set de carti de tarot ...sa-mi raspunda la intrebari"

mai bine folosești chatGPT nu gioarsele alea prăfuite și inutile

| Drimmero a răspuns:

Nu ai ce explica la ele pentru ca sunt o gargara de adormit pruncii, o pierdere de vreme. Nu mai fiti creduli ca nu exista asa ceva!

| dullcat a răspuns:

Buna.E posibil sa gasesti pe YouTube. laughing Sincer, si eu cred ca sunt doar povesti care se pot aplica oricui.

| Smmo a răspuns:

Arunca-le... "harul" ala de care ai nevoie ca sa le interpretezi te poate costa prea mult mai tarziu. Mai bine pregateste-te tu cu ce crezi ca este omeneste posibil ca sa ai un viitor bun, cere un sfat cand ai nevoie, mergi la biserica, roaga-te.

| VelicanEmilia a răspuns:

Trebuie sa aiba si o carticica cu semnificatia lor. Doar ca trebuie sa ai si har si sa stii si explicatia din spatele cartii, pentru ca nu e chiar atat de simplu pe cat pare. Sora mea a primit un set de carti de tarot cadou de la cumnatul meu. Nu stiu cum a invatat, dar chiar se pricepe. La inceput o luam la misto si intr-o zi am rugat-o sa-mi dea in carti si mie si sotului. Si nu stiu cum, dar cam tot ce ne-a spus, a fost 100% adevarat..la sot i-a spus ca o sa fie bolnav, l-am avut internat prin spital vreo saptamana, i-a zis ca o sa-i moara o femeie in varsta din familia lui(la o luna a murit bunica-sa), i-a zis ca nu o sa ia postul pe care si-l dorea de munca, ca nu o sa fie acceptat si asa a fost. Mi-a zis mie ca o sa primesc mesaje de la un barbat brunet, casatorit care are femeie si copil, dar care nu se mai intelege cu sotia si nu o mai iubeste si care spera sa-i dau eu o sansa dar care pentru mine nu conteaza si ca sotul o sa fie deranjat de mesaje, mi-a dat mesaj un vechi amic care mai nou e in divort si scandal cu nevasta-sa. I-a spus sotului ca va avea o intalnire neasteptata cu un fost care inca se gândește la mine, de inviere au dat nas in nas. Si lista poate continua.

| anonim_4396 explică (pentru VelicanEmilia):

Buna dimineata

| anonim_4396 explică (pentru VelicanEmilia):

Mai da sora ta in carti?