| MaraAlexandra87 a întrebat:

Aceasta intrebare este doar pentru persoanele cu scolioza. Cate grade aveti la curbura/curburile voastre si cam cat de tare se observa faptul ca coloana voastra nu e chiar dreapta? De exemplu eu am doua curburi (una de 18 in zona toracala si una de 32 in zona lombara) si spatele arata relativ ok, in afara de solduri la care chiar se observa ca unul e diferit de celalalt, asa ca sunt f curioasa cum se vede scolioza la alte grade, daca se vede mai mult sau mai putin decat la mine. Multumesc!

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

Majoritatea are scolioză, dar majorității nu-i pasă atât de mult încât să rețină numere. Dacă nu te răstorni într-o parte când mergi drept, ar trebui să ignori scolioza, ești ok.