| Lora_6439 a întrebat:

Acum o saptamana mi-a murit bunicul si stiu ca in ziua in care a murit si in ziua in care a fost inmormantat nu ai voie sa speli rufe. Dar sa imi fac dus am voie in aceste 2 zile sau trebuie sa stau asa? straight face Mama zice ca sunt copil (desi mai e putin si fac 18 ani) si nu trebuie sa fiu asa stricta, iar preotul a zis ca astea sunt obiceiuri pagane si ca a te spala e dovada de curatire. Deci pot sa ma spal sau nu?
P. s.: in ziua in care l-am inmormantat mi-am facut si baie fara sa stiu ca n-ar fi voie si mi-a sarit toata lumea in cap.

1 răspuns:
| Overdose a răspuns:

E o concepţie veche, şi nicidecum modernă. Normal că trebuie să faci duş şi că ai voie, nu văd prin ce mod ar afecta asta. Dumnezeu să-l ierte şi spală-te fără griji! tongue