| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună TPU happy am 12 ani și sunt în clasa a 6 a, și sunt fotomodel în București (sunt din Bucuresti), și sunt foarte frumoasa, asa și la mine în clasa suntem 21, și sunt mai mulți băieți, cu tot cu mine suntem 9 fete în clasa, ne înțelegem bine cu toate, și 2 fete din clasa au telefon mobil care fac selfie, și ele mereu când fac selfie în clasa sau în curtea scolii ele fac cam cu toate fetele (în grup, fetele din clasa noastra) și eu când "mă bag" în poze, ele spun sa mă dau la o parte ca stric poza, și nu înțeleg de ce, adică eu sunt frumoasa și mă înțeleg cu ele, și altele mai urate le lasă să facă poze (nu le am făcut urate), și eu am telefon, numai ca fetele nu vor sa facă poze cu telefonul meu, doar prietena mea cea mai buna din clasa, menționez ca acele 2 fete care fac pozele o lasă pe prietena mea cea mai buna sa facă poze MEREU, ce sa fac ca sa fac și eu poze cu fetele?

23 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca zici ca esti foarte frumoasa si deja ai fumuri de fotomodel in cap, ele d-aia te resping.
1. Sunt invidioase(in cazul in care esti fotomodel).
2. Daca te vad ca suferi in fata lor de vreun vedetism, d-aia nu te integreaza in grupul pozelor.
Incearca sa vezi de ce sunt ele impotriva ta!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intrebarea este, oare chiar vrei sa faci poze cu ele? La urma urmei, ai vazut cum sunt. Nu iti sunt prietene. Vrei sa faci poze cu ele? Nu stiu daca intelegi, dar nu iti mai bate capul cu astea. Vrei sa fii ca ele? Nu cred. Nu trebuie sa stai sa te rogi de nimeni, la tine o sa vina doar cei ce conteaza cu adevarat. O sa iti dai seama mai tarziu ca nu rezolvi nimic cu pozele cu niste colege care nu merita atentia ta, la cum spui.

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Asculta-l pe Bobo, ca el stie ce vorbeste!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi happy
Desi ma cam indoiesc ca o sa ma asculte...

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

E treaba ei. O sa dea ea cu capul de sus, mai tarziu!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa e. Tu ar trebui sa ii explici lucrurile astea, ca fetili happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ma duc la baita eu, nu stau sa ma contrazic cu o copila de 12 ani.
I-am zis ce am avut de zis. Punct!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

A da, baita, uitasem si eu laughing

| Doub a răspuns:

Să-ţi schimbi faţa...
Adică, atitudinea.

| Florentina9210 a răspuns:

Pe net, toti au muschi si toate sunt fotomodele.
La varsta ta, ar trebui sa nu mai ai asa arfe in cap.
''Vedeto''!
De aceea, nu te sufera acele fete.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta i-am spus si eu, daca are vedetisme d-aia nu o sufera lumea, lumea nu sufera ''suferinzii si impresarii''.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nici mie nu imi plac aceste persoane.
Mai stiu eu, unele persoane, care, daca ii vezi pe drum, au un mers de zici ca fac misto de asfalt. Si cand colo, nu au o chifla in stomac.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Genul asta de persoana care de cand s-a ieftinit fasolea doar in ''basini'' merg, nu pot sa-i sufar pe fitosii aiarolling on the floor). D-aia se mai intreaba divele ca de ce nu sunt placute, pai daca ai avea cate fite si figuri au unele. Degeaba arata bine si sunt frumoase daca au doar arfe-n cap!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate. Mai bine o fata mai simpla, naturala, cuminte. Nu una care nu stie cum sa isi scoata in evidenta bustul, si ala siliconat. Sau sa isi arate fundul prin colanti la 9 lei.
Era un baiat, vorbea o data, cica el nu intelege de ce toate fetele tind sa isi mareasca sanii. Una este cand pui mana pe un piept de femeie natural si alta cand pui mana pe ''baloane''.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Ai vedea*

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Alea sunt mai mult plastic decat femei, incapand de la sani, buze, posterior, urmeaza sa-si implanteze si plastic in loc de oase sa se indoaie mai bine, mi-e scarba de d-astea!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ca mi-ai adus aminte de implant si de oase.
Era una la tv, care zicea ca si-a scos cateva vertebre/coaste, sa aiba talia mai subtire. Oh my...

| Idkidk a răspuns:

Nu crezi că eşti prea modestă? chatterbox
Noi suntem ăia care să te credem că eşti fotomodel în Bucureşti la 12 ani?
Faci şi tu gen : Au, la 10 ani vorbeam 45 de limbi străine la perfecţie.
Hai mă, nu te mai da mare, nu eşti nici-un fotomodel, şi de aia nu fac fetele poze cu tine, că te dai mare. happy
Eşti clasa a 6 a, nu ai cum.

| pufulescu a răspuns:

Mama ce cor de bocitoare ai prins pe intrebarea asta! Astora nu le convine viata lor si vin sa injure pe altii, ca asa e la romani...
Nici unul / una n-a avut atata creier incat sa iti explice ca in viata nu poti fi prietena cu toti din jur... si basta! Nu e nimic de explicat, e un fapt pe care trebuie sa-l accepti si atat.

| alexandrualind a răspuns:

Sa le rogi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

chatterbox Câtă modestie, domnule...

| DumnezeuTatal a răspuns:

Lol

| Ceva123 a răspuns:

As vrea sa va vad pe toate 9 ca sa va dau cap in cap si sa va arunc in puii mei telefoanele alea la gunoi! Fotomodel la 12 ani hai ca ingerii de la Victoria Secrets nu esti! Esti o mucoasa cu talente de diva te crezi frumoasa ca ti s-a.bagat rahatul asta turcesc in cap si ceilalti sunt urati pe langa tine. Sa te invat ceva urat sau frumos sunt termeni vagi si nu au nimic exact ce.vezi tu urat e frumos in ochii altora poate tu esti frumoasa pentru mama ta eu te pot vedea urata si sa ti-o spun verde in fata fara jena( talentul meu raneste multe orgolii plus sarcasmul si ironiile mele) asa ca lasa naibii fitele si ia-ti o copilarie normala! Am uitat generatiile.astea de puradei nu mai stiu ce e aia leapsa, sotron fate-a, tara tara vrem ostasi, sa se joace in.balti si in pamat sa stea pe iarba si sa se uite la cer si sa.se bucure ca sunt copii si pot alerga si juca cat vor.
Mdah... puradei batuti in cap...