| ralfy123 a întrebat:

am 13 ani. Aseara am adormit in patul parintilor ( cu tata ) iar noaptea pe la 2 - 3 m-am trezit ca ma jena patura si nu stiam cum am ajuns in patul meu laughing) si in cateva secunde am adormit instantaneu... Acum dimineata am intrebat-o pe mama ce am facut aseara ca nu-mi aduc aminte si mi-a spus ca m-a trezit si mi-a spus ma duc in patul meu la culcare si m-am dus la baie, am iesit si am venit la ei in camera si m-am pus pe coltul patului si ma uitam la Tv, iar apoi le-am spus Noapte buna si m-am dus sa ma culc...
Eu nu imi aduc aminte nimic doar ca am adormit la tata in camera si m-am trezit in patul meu....ciudat,straniu straight face
Oare de ce? De ce nu imi aduc aminte chiar nimic, am fost si la baie, m-am uitat si al tv am si vorbit cu parintii, si inainte sa ma culc mi-a zis sora mea sa scot instalatia de la brad din priza, si mi-a spus ca am scos-o dar nu imi aduc nimic aminte... de ce?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Eşti somnambul doar.

Persoanele care suferă de această tulburare efectuează activități motorii automate simple sau complexe, precum mișcări, mers sau vorbire, în timpul somnului fără a fi conștiente.

Am văzut un caz acum câtiva ani că s-a comis şi o crimă aşa, dar stai liniştit e ceva minor la tine, n-ai de ce să te îngrijorezi.

Numai bine îţi doresc.

5 răspunsuri:
| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Din punct de vedere medical nu ai nici o problema.
Stai linistit.

O zi placuta.

| Emmett a răspuns:

Uite de ce: esti somnambul. Cand esti somnambul faci chestii obisnuite. Mama mea, cand era mica, vorbea in somn(spunea tot ce facea ziua).

| Shadow003 a răspuns:

Probabil mergei prin somn. De obicei faci lucruri care le faci zilnic doar in cazurile mai grave poti actiona agresiv, nu este bine ca cineva sa te trezeasca cat timp mergi in somn. De obicei cand se intampla nu poti sa iti aduci aminte nimic deoarece corpul tau inca doarme numai constientul realizeaza aceste lucruri, probabil cineva din familia ta a fost somnambula, incearca sa te informezi... (Sper ca te-am ajutat)

| CookieVonD a răspuns:

De ce tot subliniezi ca ai dormit in patul tatalui tau?

| InfinityAdee a răspuns:

Poate e de la oboseala, poate esti somnambula..Nu este nimic ingrirojator, draga mea.Esti bine kiss.