| cristinasol a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si de un timp am inceput sa folosesc BB creamul de la garnier deoarece dimineata cand plec si cand ma intorc de la scoala ma ustura foarte tare tenul si am inteles ca aceasta crema il hidrateaza, acum intrebarea este daca imi afecteaza cu ceva fata precizez ca am tenul normal si nu am folosit niciodata fond de ten si nu am cosuri absolut deloc. Deci imi imbatraneste fata?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu,BB Cream-ul este de fapt o crema hidratanta cu pigment si nu are niciun efect negativ.Dar nu uita insa sa te demachiezi dimineata si seara ca sa-ti mentii pielea catifelata fara probleme.