| anonim_4396 a întrebat:

Am cont pe youtube.com pe care incarc videoclipuri facute de mine cu lyrics pentru melodii romanesti.Insa la unele(nu la toate) imi spune ca trebuie sa le sterg din cauza drepturilor de autor. Mi s-a intamplat asta de multe ori si a trebuit sa sterg videoclipul.Sunt la a doua abatere. Daca mai incarc vreun videoclip necorespunzator imi sterge contul si nu vreau.Cum sa fac sa pacalesc? Pot? De unde pot sa iau melodiile fara sa incalc dreputrile de autor?
P. S.:Si-a facut cineva cont pe youtube.com acum recent? Ati vazut ca iti cere numarul de telefon pentru confirmare.As vrea sa-mi mai fac un cont, dar n-am incredere sa le dau numarul de telefon. Ce ziceti? E sigur?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

...nu prea sunt solutii ca sa fentezi sistemul!
la un moment dat mergea sa il fentezi daca stergeai numele artistului din video inainte sa il postezi!
.nu stiu daca mai merge acum!
si 2 ). youtube e sigur. poti sa iti dai numarul daca vrei.dar e cam enervant!

2 răspunsuri:
| RainUmbrella a răspuns:

N-am cont pe youtube sorry dar in legatura cu numarul de telefon nu stiu ce sa zic! Ti-l cere doar ca sa-ti dea un cod pe care tu sa-l copiezi si sa activezi contul! Totusi ce sa faca din atatia oameni care au cont tocmai cu numarul tau? Doar la abaterile astea sa nu-ti ceara bani dupa aia dar oricum eu stiam ca cea mai mare sanctiune este stergerea contului! nu stiu daca ii sigur sorrrry

Răspuns utilizator avertizat