| tpuforyou a întrebat:

Am contract tv la romtelecom (dolce), dar vreau sa reziliez contractul cu ei dupa un an de abonament.. acum contractul este pe 2 ani, stie cineva cat costa taxa de reziliere a contractului?! multumesc!

Răspuns Câştigător
| Valutzzzu a răspuns:

Taxa este abonamentul pe ultimul an de contract care ti-a mai ramas.

| tpuforyou explică (pentru Valutzzzu):

Nu pot sa cred asta eu parca imi aduc aminte de 100 lei? nu mai stiu sigur sa caut contractul!
Multumesc!

| Valutzzzu a răspuns (pentru tpuforyou):

Cu placere.

| darrio2007 a răspuns (pentru tpuforyou):

100 de lei? Fa socoteala.Valoarea abonamentului lunar de 12 ori.Asta ai tu de plata.Ai inteles?

5 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Nu este bine ce a zis Valutzzzu..Citeste contractu si vezi ca scrie clauza de reziliere! De ex la mine a fost big grinaca renunta in primul an ii 99euro, dar daca renunti in al 2 an ii 49euro.
Daca vrei sa stii. taxa de reziliere este ilegala la noi in Romania! Dar ei inca o cer! Eu m-am dus la OPC am depus o plangere si dupa mi-au reziliat contracut moca!

| tiniminii a răspuns:

Salutare.Daca am un contract la dolce pe numele meu si mi se termina in mai 2013, pentru rezilierea lui cum trebuie sa procedez avand in vedere ca nu sunt in tara.pot sa-l inchid din telefon sau poate merge altcineva?