| Websters a întrebat:

Buna TPU am in clasa mea un rrom care ma tot loveste in fiecare zii iar eu nu ii fac nimic ce sa fac ca sa nu ma mai loveasca

Răspuns Câştigător
| wintermee11 a răspuns:

Dă-ţi seama că dacă e ţigan, ăsta e comportamentul său specific, bătaia. Vorbeşte cu el frumos, explică-i că nu este adecvat să te lovească fără motiv şi mai ales că nu suporţi asta... dacă nu vrea să înţeleagă, vorbeşte cu dirigintele tău! dacă nici asta nu funcţionează, nu trece şi tu la metoda bătăii, poate să se agraveze. Cine ştie, dacă cheamă şatra? Cel mai bun sfat ar fi să treci pe lângă el, să îl ignori şi să nu-i oferi satisfacţie. Dacă vede că îl tratezi cu indiferenţă va înceta să se ia de tine.

9 răspunsuri:
| diminutiv a răspuns:

Valeu, Doamne! Dar tiganusul ala chiar te tine la respect. Te bate ala c-ai ajuns sa-i spui "rrom" si din spatele monitorului. Aminteste-i de Auschwitz!

| negru30 a răspuns:

Fiti prieteni - nu aveti nimic de impartit

| NatureSelf a răspuns (pentru diminutiv):

Antonescule, Hitler, Vlad tepes, Cineva sa curete rasa romana de infecti ca astia. Sa nu uitam ca si intre rromi sunt oameni buni. si fete bune.

| Eternitas a răspuns (pentru negru30):

Ştii, nu mi se pare o idee bună să te împrieteneşti cu un ţigan, mai ales dacă procedează în felul ăsta. Te gândeşti şi la consecinţe? poate atunci când sunteţi într-o relaţie de amicie, el se foloseşte de tine şi cine ştie ce rău îţi poate face...Deci iese din calcul această ideehappy

| negru30 a răspuns (pentru Eternitas):

Cat timp ai credinta in Dumnezeu este totul bine - roaga-te la Dumnezeu sa oranduiasca El lucrurile - padure fara uscaturi nu exista - uscaturi gasesti peste tot nu numai la rromi

| Websters explică (pentru diminutiv):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| Websters explică (pentru wintermee11):

Am incercat da de geaba

| Websters explică:

Ok am sa incerc multumesc pentru raspunsuri

| wintermee11 a răspuns:

Povesteste.le parintilor tai despre asta.nu este deloc o rusine.E rusinos sa stai sa te lasi batut de o puslama abjecta.De asemenea,e rusinos ca astfel de lucruri sa sa intample in scoli. Discuta cu dirigintele tau, el fiind si raspunzator pentru tot ce se intampla la scoala, in timpul orelor de curs pana la terminarea acestora.Numai bine!