| DonKosty a întrebat:

Buna TPU.
Am inteles ca de cand cu BREXITUL din UK poti anula INSURANCE NUMBER-UL (NiNo) si poți primi o recompensă pentru asta.
Eu sunt in Londra si cunosc un om care tocmai ce și-a anulat NiNo si a primit suma de 6000£.
El a avut INSURANCE NUMBERUL facut de acum 6 luni.
Daca știți ceva despre asta, puteți sa-mi dați un link ceva?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, nici la stiri nu au zis. Ala si.a inventat o drama ca nu avea alta ocupatie. nino nu exista, e nin (national insurance number - numar de asigurare un fel de CNP pentru imigranti). Pana la sfarsitul anului e timp sa iti faci presettled status daca ai sub 5 ani si settled status daca ai peste 5 ani ca sa poti locui legal in GB. Altfel te pot da afara daca nu iti faci aplicatia aia dupa ce ies din UE, doar cu Android merge din aplicatia store descarci EU exit si urmezi pasii.

| DonKosty explică (pentru mgtow):

Pai asta i.am zis si eu.
Ca nu a aparut nicaieri, nici o stire... nimic.