| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU. Am intrebare, bine e cam ciudata ce e drept dar merita sa stiu raspunsul. Noi 2 suntem neamuri, dar tu imi esti unchi sa zicem si esti in Anglia la munca si sa zicem ca intr-un stupid accident de masina tu mori. Eu cum aflu ca tu ai murit daca cei de la salvare te declara decedat, cum ma informeaza pe mine necunoscandu-ma? Ma suna de pe telefon adica nu cred ca se iau doar dupa pasaport sau buletin ca acolo nu e trecut numarul meu sau al tau ca om si de unde stiu aia ca tu imi esti ruda?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vor căuta în telefonul mobil numere de telefon ale contacților.

| Dismally a răspuns:

Cum spunea si FreddieM, in multe locuri iti vor cere o persoana de contact si in cazul unui accident acea persoana va fi contactata. Tu vei putea afla pe urma de la acea persoana.

| FreddieM a răspuns:

In Anglia, la job, la banca, la medicul de familie, întotdeauna cer datele unei persoane apropiate, gen sotie, parinti, frate, pe care sa o contacteze în caz de urgenta. Deci afli și tu pana la urma de la vreo ruda dacă, nu ești tu persoana apropiata numita de unchiul tău.
Cheers