| Departure a întrebat:

Am luat o nota mica la matematica (prima nota pe sem 2) si am mai luat un 6, prima nota fiind 4, tata stie ca nu-s bun la mate si cu 6 e fericit, dar nu i-am zis de 4 si azi o sa iau iar o nota mai mare de 5(ceea ce e bine). Cum pot sa fac sa-i explic? Eu normal nu iau note asa mici doar ca am colegi de cac*t si eu dupa ce am lipsit o saptamana de la scoala cand am ajuns la scoala " Ba vezi ca azi avem test la Geometrie"

2 răspunsuri:
| AndreeaC30 a răspuns:

Daca e fericit ca ai luat 6 inseamna ca o sa fie fericit ca o sa iti iasa media 5 sau 6 in functie de nota ta la teza. Incearca sa nu te iei dupa colegii tai.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Salut. Nici eu nu sunt bun la matematica, am luat si eu note din astea. Conteaza doar sa treci la ea cu minim 5, explica-i ce s-a intamplat atunci calm si rational si poate va intelege.