| Goodman125 a întrebat:

Buna TPU, am mai pus o data aceasta întrebare și nu am primit răspunsurile pe care le voiam! Cei care nu răspund cum trebuie mai bine sa nu-mi mai răspundă deloc insist, sa nu mai aud gen nu e bine cu brigăzi, nu ai nevoie de nimeni etc sa fii tu însuți, nu vreau sa aud răspunsuri de genul acesta! Eu sunt mai amarat de fel și neajutorat, fara încredere în mine, mi s-a luat sa cad la greu și alții sa profite de mine aiurea, sa-mi facă rău și eu să nu am nici un sprijin de la nimeni. Nu am tata, nici frați nu are cine să sară pentru mine să mă apere la nevoie și mie îmi vine să plâng de durere mi, s-a luat singur pe lume și neajutorat, eu nu le caut, sunt un băiat cuminte de fel și alții profita de mine că au văzut că n-am încredere și tupeu și mai ales că nu am pe nimeni! Întreabarea mea este ce sa fac că sa-mi fac prieteni noi, sa ajung in brigada, prin băieții de cartier? Cum fac sa mă apropii de ei prin ce metode, ce mijloace, ce trebuie sa discut cu ei etc in așa fel sa ii atrag de partea mea, ce locuri trebuie sa frecventez, parcuri, cluburi sau unde mai exact? Pe unde trebuie să umblu și cum pot sa intru in brigada cu băieții de cartier, ce metode folosesc prin ce mijloace mă împrietenesc cu ei daca nu ii cunosc etc, ce le zic? Vreau răspunsuri la aceasta întrebare? Deci sa nu aud nu e bine, brigada, sprijin etc! Vreau răspunsuri serioase despre cum aș reuși să-mi fac brigada! Dau funda

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sa numai aud gen nu e bine cu brigăzi.
Ce e aia brigadă? O gașcă, o bandă pe care să o conduci tu?
Să conduci ca să ce? Ce vrei să faci cu ea? La ce îți trebuie? Vrei neapărat să fii șef? Ce face o brigadă la voi în cartier?
Ca să o faci, trebuie să începi prin a fi prieten cu un băiat. Apoi să faceți ceva împreună, dar nu ileglități, să ajungeți la închisoare.
Apoi să îi demonstrezi acelui băiat că tu ești șeful lui, adică mai deștept, nu mai tare în pumni. Acum ai o brigadă formată dintr-un singur om. Apoi mai cauți unul.

| Freya1 a răspuns:

Sa nu auzi,sa nu auzi.
Păi hai să îți spun eu ceva ce trebuie sa auzi si sa stii,iar daca vei tine cont bine daca nu treaba ta tata.

O sa te poti baga in grupuri de genul pur si simplu ieșind in fata blocului ca prin toate cartierele sunt din astea. Faza e ca venind nou si vrând să te bagi cu orce pret printre borfasi o sa te ia la mișto,o sa te bage la înaintare în rahaturi si o sa te faca săgeata.
Tu crezi ca gata,cunosti niște băieți și daca ai probleme isi pun gâtul la bătaie pentru tine? Te astepti la asta de la niste băieți ce se gandesc doar la buzunarul si libertatea lor?

Mai bine du-te la sala,pune niște mușchi pe tine, intersecteazate cu oameni, cu rude, intra in vorba cu cineva, mergi la munca si iesi cu colegi la o bere, fa niște cursuri de auto aparare sau bagate la un sport si va veni si increderea de sine si prietenia.