| Blackwoman27 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de sfaturile voastre acum, am o noua diriginta pentru ca cea veche a intrat in concediu maternal, si acum a venit o noua diriginta si ei nu ii place cum suntem noi asezati in banci si pe mine vrea sa ma mutecrying nu vreeau sa ma mute de langa colega cu care am stat din clasa 1 si acum sunt a6a vreau sa spun ca o problema din care toti copii ma ignora si ea a fost singura care se juca cu mine mereusadsi nu as vrea sa ma mute va rog imi spuneti ce pot face?crying

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

II zici asabig grina, sunt de acord! Ma mut in alta banca, dar cu tot cu colega mea.Altfel nici nu discut! Ea mi-a fost intotdeauna de ajutor in momentele dificile si nu stiu cum m-as descurca fara ea.Bafta! :*

3 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Buna.
Daca faci ce zice Anya, s-ar putea sa creada ca esti un copil rasfatat si sa te mute numai ca sa-ti revii. La fel si cu parintii, daca sunt oameni sanatosi la cap, s-ar putea sa te pedepseasca pentru ca esti inca un copil - nu tu faci regulile. Sunt de acord ca e bine sa cunosti si alte persoane, sa schimbi idei cu altii, dar asta e alta poveste.
Din nou, daca pui problema in genul "de acord insa doar cu conditia X", iar s-ar putea ca noua diriginta sa se simta ofensata si sa te mute doar ca sa-ti dea o lectie.
Cred ca cel mai bine ar fi ca in primul rand sa te asiguri ca si colega ta de banca vrea sa stea in continuare cu tine - o intrebi. Daca si ea considera la fel, cel mai bine e sa te duci la profa ta si sa-i zici exact ce ai scris aici, si la final sa o rogi foarte mult sa nu va desparta, chiar daca va muta in alta banca. Daca ii aduci argumentele de mai sus si o rogi frumos cu siguranta o vei indupleca.
Cred ca e mai bine sa mergi pe varianta cu rugamintea pentru ca ea este cea care are puterea de a decide la final si nu tu.
Succes!winking

| Ayna a răspuns:

La momentul cind te muta fa isterica! Striga in gura mare ca nu vreai sa stai cu altcineva decit cu ea. Daca este nevoie, poti sa le spui parintilor ca nu mergi la scoala pina cind nu te va aseza iar cu ea.
Nu vor avea incotro nici parintii nici profa.
Dar intrebarea este, ce e rau in asta ca vei schimba colega.Este bine sa cunosti mai bine si alte persoane.La facultate ce vei face?

| Alecssa98 a răspuns:

Nu prea ai ce face, din pacate!