| lorena66 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul unuia din voi.
Este vreo posibilitate sa aflu cine lucreaza la hotelul "Crowne plaza Chicago est"? Nu neaparat cine "lucreaza" ci mai degraba cine il deține si managerii.

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

E detinut de o multinationala:
https://en.wikipedia.org/wiki/Crowne_Plaza
Asta e general manager la Chicago:
https://www.linkedin.com/in/kip-stehling-79a8a513/

3 răspunsuri:
| lorena66 explică (pentru danbnz):

Doamne, mulțumesc mult! E ultima piesa din puzzle

| danbnz a răspuns (pentru lorena66):

Cu placere!
Ma bucur ca ti-am putut fi de folos.
De curiozitate... despre ce e vorba?

| lorena66 explică (pentru danbnz):

E un caz de crima considerat accident in 2017. O fata a murit congelată intr o camera frigorifica dintr-un hotel din mexic. Managerul era ultimul la care m-as fi gandit ca ar fi vinovat — aparent este analizând înregistrările video din hotel care sunt editate si faptul ca a renuntat la funcția de manager la cateva luni dupa "accident". Nu putea renunta mai devreme oricum, pentru ca ar fi declarat suspect. Daca doresti sa ma ajuti, imi poti da mesaj le contul de TPU, mi-ar fi de folos. Mulțumesc!