| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Am nevoie de un sfat.Am colega la scoala care ma suna fiecare zi. Ceea ce ma deranjeaza este ca ma suna mereu sa ma intrebe de teme sau orice altceva legat de scoala.Ma deranjeaza deoarece si ea asista la ore deci ar trebui sa fie atenta, nu sa ma tot sune pe mine.Simt ca ma foloseste, si nu suport asta pentru ca bunatatea mea are o limita, iar ea a depasit-o in plus ma streseaza.Cum sa scap de ea?

Dati-mi un sfat

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Bună.Nici nu ştii cât de bine te înţeleg...ea abuzează de bunătatea ta.Dar sincer, cel mai bun lucru pe care îl poţi face e să-i spui pur şi simplu ce gândeşti, ce simţi.Nu te poţi lăsa folosită de ea la nesfârşit, sau măcar până termini şcoala.
Baftă.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Adaug-o in blacklist si gata, sau renunta la nenorocitul ala de mobil citeva saptamini. Sa vezi ce frumos o sa te relaxezi si o sa stii mai bine cine iti e prieten sau nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu i-ai da temele de cateva ori, nu te-ar mai suna.