| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare. Daca plec in strainatate in Uk ca agent imobiliar(real estate) si muncesc in domeniu si mai fac si altceva pe langa practic 2 joburi.Credeti ca pot strange bani sa pun deoparte? Vreau sa incep un bussines cu imobiliare in tara dupa.Ce spuneti?

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

La început, în orice domeniu, e dificil.
Prin muncă cinstită și salariul așa și așa, + diferite probleme/situații care pot să apară, vei vedea pe propria piele cum este, sau cum stă treaba.
Ca să începi o afacere, te sfătuiesc să începi cu banii tăi, fără împrumuturi. Nu e bine să te bagi în datorii.