| IlegalSmile a întrebat:

Am o intrebare.

Sunt pe Orange. Am abonament Delfin 9 . Luna trecuta am avut de plata 3,80 Euro . De atunci cand sun sa vad cat credit mai am imi arata de la 4 euro in sus... adica de luna trecuta nu s-a mai schimbat . Ieri aveam 4,12 euro. Acum am 6,05 euro de plata straight face . As vrea sa aflu mai multe despre acest abonament ca ma calca pe nervi straight face . Am 700 sms in orange , 250 min in retea [parca] . In fine. Trimit cateva sms'uri in retea [orange] si vorbesc 1 min, 2 min si imi da ca am de platit 2 Euro straight face Cum drk straight face .

Intrebarea mea este : Daca am 700 sms 'uri in orange si 200 si ceva min in orange de ce imi da sa platesc ? cand nu le'am consumat straight face ? Si as vrea sa aflu mai multe despre acest abonament. in afara de 700 sms'uri in retea si 200 si ceva min. in retea. straight face

fundita :*

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Abonamentul Delfin 9 iti ofera urmatoarele beneficii:
- 900 de minute in retea
- 900 SMS-uri in retea
- 135 de minute nationale
Dupa terminarea minutelor incluse se aplica urmatoarele tarife:
- 0, 15 euro/minut (TVA inclus) pentru apelurile in retea
- 0, 21 euro/minut (TVA inclus) pentru apelurile catre alte retele nationale
Este important sa stii ordinea de consum a minutelor:
- minute in retea din optiuni
- minute in retea din abonament
- minute din optiuni Orange Thank You
- minute nationale din optiuni
- minute nationale din abonament
Daca ai consumat minutele in retea incluse in abonament sau optiuni, pentru apelurile in reteaua Orange vei consuma din minutele nationale disponibile, si apoi se va aplica tariful de 0, 15 euro/minut.
Gasesti mai multe informatii despre abonamentul tau aici http://www.orange.ro/abonamente-de-voce/delfin/delfin-9/.
De asemenea, poti obtine detalii despre convorbirile efectuate, durata lor si modul de taxare consultand facturia detaliata.
Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

| optzeci a răspuns:

Pe link-ul de mai jos iti arata ce anume contine abonamentul tau.

Daca nu ai consumat nici minutele in retea, nici cele nationale, atunci costul ar putea proveni din SMS-uri in alte retele, apeluri internationale, navigare pe internet, servicii premium, etc.

Cel mai bine suni la Orange la numarul 411 si soliciti sa ti se trimita o factura detaliata ca sa vezi cum realizezi acel cost suplimentar.

http://www.orange.ro/abonamente-de-voce/delfin/delfin-9/