| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare urgenta,am pachetul cu internet,telefonie si televiziune de la romtelecom,si platesc prea mult pe luna, ei spuneau ca o sa coste 87 de lei si eu dau in fiecare luna 130 si nu fac absolut nici un cost suplimentar.Astazi am sunat la ei sa renunt la pachet si mi-au spus ca nu se poate pana in iunie 2015, ce se intampla daca nu mai platesc absolut nici o factura, imi poate pune amenda. Daca imi pune si nu o platesc ce se poate intampla. Nu mai fac fata cu banii!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica mai intai ce tip de abonament ai cerut. Poate vorbesti mult la telefon.De obicei cam aici te incarca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut o solutie este să m ai renunti la niste canale tv, cum ar fi, hbo, hbo comedy, si cele pentru adulti, erotica sau ce canale au ei, acelea se taxează, si trebuie să îi suni să dezactiveze ei din centrală, de plătit tot trebuie să le plătesti chiar dacă tu nu te uiti la tv, abonament tot plătesti.

| TelekomRO a răspuns:

Buna ziua,
Va rugam sa trimiteti un e-mail cu descrierea situatiei dvs pe adresa relatiicuclientii@romtelecom.ro, insotita de codul de facturare si un contact al titularului - colegii nostri vor analiza situatia si vor reveni cu un raspuns catre dvs.
Multumim