| CristinaElena12 a întrebat:

Am o întrebare: Vouă vă place untura?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Pe paine si cu putina sare este fenomenala. Si sanatoasa. In cantitati mici.

| whatevernvm a răspuns:

Nu știu de ce am ras instant când am citit întrebarea

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu prea. Jumările, știu că sunt gustoase. Nimic din ce conține grăsime (din belșug) nu imi place. Nici măcar ciorba de burtă. Nu am gustat niciodată, dar nici nu am intenția.
Untură topită, cu cărniță de porc, am mâncat ocazional, cu pâine prăjită, sare și usturoi sau ceapă verde/roșie. Dar, puneam un strat de untură atât de subțire...

| SilentRain a răspuns:

Îmi place puțin, prăji pe grătar cu ceapă

| J0B0MAT a răspuns:

În săpun.

| VictorJulien a răspuns:

Cartofii si carnea in untura =raiul pe pamant