| ioana20144 a întrebat:

:'( Am o mare problema insuportabila,si ranitoare pot sa spun. Deci v-as ruga sa cititi tot pana la bun sfarsit,sa nu radeti,mai bine daca aveti de gand sa radeti nu mai scrieti nimic.

Colegii mei de clasa ma urasc, si nu numai, ma TORTUREAZA!
Sa va zic toata povestea mea din clasa a 5 a pana acum in a 7 a.
In clasa a 5 a toti ma injurau si ma faceau: Nespalata, proasta, imputita... vorbe care cand le auzeam mi se facea rau.In fine. Acum in clasa a 7 a e din rau in mai rau. Acum toti ma tortureaza! Ma chinuie in ultimul hal. La inceputul clasei a 7 a cand ma duceam sus in clasa cu florile pentru doamna diriginta,toti imi puneau piedica. Cand vin la scoala,si cand intru in clasa toti arunca cu hartii in mine,imi dau cu pumnii sad :'(. Am incercat sa ii intreb: Cu ce le-am gresit. Iar ei mi-au raspuns: Nu tu,mama ta care te-a facut. E in clasa un baiat care se ia de mine fara motiv imi da cu sutu in burta,ma ia de par. Odata mi-a dat rau de tot cu pumnu in ochi, iar apoi am fugit la diriga plangand, zicandu-i tot ce-mi fac colegii din clasa mea, iar apoi a venit diriga spunandu.le ca daca nu ma lasa in pace le scade nota la purtare sub 7. Diriga a plecat. Toti copiii s-au adunat langa mine si au inceput mai rau. Am plecat acasa,i-am spus mamei tot ce s-a intamplat cu rauri de lacrimi,s-a dus si s-a plans doamnei directoare,dar tot nimic! :'( :'(. In urmatoarea zi cand urma sa vin la scoala,i-am spus mamei plangand: Nu mai vreau sa ma duc la scoala :'( nu mai suport atata tortura! Am intrebat-o pe mama: Oare ma urasc pentru ca i-au note mari? Ca sunt favorita dirigai? Sau de rautate? Voi ce parere aveti? Oricum. M-am dus la scoala,m-am dus la diriga spunandu-i sa ma conduca in clasa ca mie imi era frica sa nu inceapa iar. M-a condus diriga. M-am asezat in banca si au inceput sa ma sopteasca pe la spate.Ei bine macar nu m-au mai lovit sad. Urmeaza ora de sport. Acolo m-am impiedicat in timp ce dadeam proba pentru alergat si mi-am rupt mana :'(. Toti radeau! Ma uitam spre ei cu ochii lacrimati macar cuiva sa i se faca mila,dar cand colo ei imi faceau mai mult rau! Am fost la cabinetul scolii, mi-a bagat mana in ghips. Am intrat in clasa si dupa incepe chinul: Baiatul care v-am zis ca ma loveste a inceput sa dea cu sutu in mana mea si cu pumnii si i-am zis: LASA-MA TE ROG, NU MAI DA! Apoi am inceput sa plang, apoi am plecat acasa la ultima ora ca nu am mai putut suporta! :'( Mi-e frica lunea asta ce urmeaza sa mai ma duc la scoala! Ajutati-ma! Ce sa faacc?! Nu m ai suport! Dau fundita. :'( va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Chiar nu e nimic de râs în asta. Am rămas cu un gust amar citind practic drama unui copil de 13 ani. Nici eu nu mă înţelegeam prea bine cu colegii din gimnaziu dar niciodată nu m-au jignit în vreun fel, ci pur şi simplu erau prea tăcuţi. Trebuie ca părinţii tăi să ia măsuri. Scoate-ţi certificat medico-legal, să meargă şi la poliţie, fiindcă este total inadmisibil ceea ce se întâmplă în clasa ta. Directoarea şi diriginta vor intra în mari necazuri fiindcă nu au luat măsuri până acum. Convinge-ţi părinţii să te mute la altă şcoală, asta e cel mai important. Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, nu ezita să-mi dai mesaj privat.

Toate cele bune!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fa reclamatie la politie si schimbate de scoala, (daca nu te schimba atunci nu mai mergi la ore) ce cap au parintii tai de nu gandesc sa te mute la alta institutie de invatamant mai ales acum daca ai rani vizibile poti face plangere si la politie si la protectia copilului sa ia masuri. Pe www.copii.ro poti depune plangere spunand tot ce ai patit si indicand scoala unde inveti, adresa ei si clasa in care esti. Prin e-mail.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Săraca de tine, chiar i mi pare rău că treci prin asa ceva, copii au fost tot mereu răi, si acum sint animale, fără milă, mergi si depune o cerere la directorul scolii si la politie, dar scoate ti certificat medico legal ca să ai o dovadă clară.

| William a răspuns:

S-ar putea sa ai note mari la alte materii ca la romana nu prea cred. ''i-au note mari?''

| ioana20144 explică (pentru William):

Mersi de ajutor dar nu prea ai citit ce am scris la inceput sa tineti mistocaraele penntru voi. asa ca sa nu te injur... mai bine pleaca... ca nu am chef.

| William a răspuns (pentru ioana20144):

Am citit tot ce ai scris doar ca nu imi pasa. Ti-am facut observatie doar pentru ca nu vreau sa mai faci astfel de greseli cand scrii.

| ioana20144 explică (pentru William):

Nu trebuie sa scrii ca iti pasa sau ca nu iti pasa ti/am zis tineti pentru voi MISTOURILE off doamne cine dracu mai pateste ca mine sa fie torturat in ultimu hal cine dracu a mai trecut prin stadiul meu.cui dracu ii pasa. nimanui. cine dracu ma intelege. nici mama nu ma intelege.cine dracu ma va salva? nimeni! pentru ca nimeni nu ma scoate din tortura. nimanui nu ii pasa ca eu pot murii candva. pai ce dracu ca nici mamei nu/i pasa..eu ce p. of era sa zic ceva urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-a intristat povestea ta, e groaznic prin ce treci. Tranfera-te la alta scoala, nu mai sta acolo. In scoala primara am avut un coleg de clasa de care isi batea joc toata lumea si parintii lui l-au transferat altundeva, unde a gasit un colectiv bun. Problema nu esti tu, ci colegii tai.

| mooska a răspuns:

Cel mai bine e sa schimbi scoala.sincer,am fost socata de istoria ta, nu credeam ca asa ceva se poate intimpla, ca un copil de a 7 poate fi mai crud decit un criminal.pleaca cit mai departe din scoala aceea, incerca sa vorbesti cu parintii sa te schimbe, explica-le situatia si cred ca o sa te inteleaga

| ioana20144 explică (pentru mooska):

Si inca ceva: Cand cineva face ceva rau dau vina pe mine