| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU..am o problema..am o relatie de 1 an si 4 luni cu un baiat.dar cam in ultimu timp apar conflicte.din cauza ca atunci cand este la lucru si ma suna din cand in cand in pauza..primele 2-max3 minute avem subecte de vorbit. povestim.una alta.iar dupa stam aman2 cu telefonul la ureche si cate 5-6 minute fara sa ne zicem absolut nimic nimic..asteptand doar de la unu la altu un subiect de povestit sau o intrebare sau orice altceva.dar nici eu nici el..nu dam nici un semn si la final apar conflictele (este adevarat ca eu nu tot timpu pot vorbi orice la telefon cu el..pt ca daca sunt acasa parinti ..mai ales ca ei sunt curiosi de fel mai ales mama..si vorbesc cu un alt ton sau isi dau seama ca ne certam ei repede ma iau la intrebari si trebuie sa le dau explicatii de aia nu pot spune mai mult..roice subiect am avea de vb decat "da..aha..bine..asa sa faci/asa oi face..ok..dara..etc adica sec.)Imi puteti spune va rog cine ar trebui sa faca ceva in privinta asta eu? sau el? ..sau poate ar trebui sa punem punct sau ce este de facut? sad

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum relatiile nu mai sant de durata, trebuie sa constientizati ca orice are un sfarsit si va urmati fiecare drumul vietii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Si la mine e la fel.Noi avem 4 ani si se intampla mereu asta, nu trebuie sa te ingrijorezi.Eu ii spun ca il iubesc cand el nu mai zice nimic si ca imi e dor de el.Asta nu e un motiv de cearta. Daca il iubesti nici nu ar trebuie sa te gandesti la despartire. Daca aveati un motiv mai bun de cearta da dar asta nu e.Nu trebuie sa vb non stop, e suficient 3-4 min apoi inchideti si te suna mai tarziu.Eu zic sa continuati relatia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intreb cum ati ajunt voi sa stati peste un an, daca convorbirile voastre sunt putin spus plictisitoare si cam atat discutati in general.