| Glitz420 a întrebat:

am o problema cam jenanta. dar chiar am nevoie de un sfat. Nu o sa ma lungesc, va spun esentialul. Este vorba despre parintii mei.Sunt niste parinti buni, au grija de mine, dar ma deranjeaza un singur lucru (chiar foarte tare). Cand tata bea mereu face scandal si mereu are ceva cu mama, nu conteaza ce, isi aminteste din trecut, prezent si mereu e cearta.Eu nu stiu ce sa mai fac, nu mai vreau sa vad batai mereu sau sa aud certuri.Chiar si revelionul a fost stricat crying. Am incercat sa vorbesc cu ei, sa le spun cat de mult ma deranjeaza toate astea si ca ma fac de ras (prin sat, pe la scoala, aici tot se aude), dar credeti ca m-a ascultat cineva? Am rugat-o pe mama sa dea divort de el daca vede ca e asa.Acum nu stiu ce a hotarat.Eu sincer ma simt ca o prizoniera aici (mai rau chiar). Ce sa fac? Stiu ca aceasta problema nu se discuta cu persoane pe care nu le cunosti dar chiar nu mai stiu ce sa fac. Simt ca imi pierd mintile. Uneori ma gandesc la niste lucruri foarte rele pentru mine si pentru ei. stiu ca e pacat dar asa am ajuns.M-am saturat sa tot plang mereu din cauza lor, vreau si eu o viata linistita si fericita alaturi de parintii mei, chiar cer asa de mult sad? Macar un sfat mi-ar fi de ajutor. Va multumesc ca ati citit crying(.

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

O situaţie destul de grea, o situaţie în care copilul este prins la mijloc ceea ce mie, personal nu mi se pare normal. Din toate astea, numai copilul are de suferi şi în mintea ta este acum; ' nu le pasă de mine. '. Mda, păi le pasă, doar că taică-tu bea e deja destul de grav. Spune-i maică-tii să pleacaţi, pentru că nu merită. Suferă şi mama ta, suferi şi tu. Dacă mama ta te iubeşte, va face pasul ăsta să vă fie bine amândurora. Ai grijă de tine şi fii puternică, bună rău vine întotdeauna bine.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : flash_katalin.

1 răspuns:
| Dumniezău a răspuns:

Iti dau eu un sfat:Fugi de acasa si nu te mai intoarce.Si eu era sa fac la fel.