| iubitamaria7300 a întrebat:

am o problema cu pc-ul.Nu mi se mai deschide monitorul, cand deschid pc-ul se aprinde ledul de la monitor, imi scrie firma lui si dupa no signal.ma ajutati, va rog, de ce imi apare no signal si ecranul ramane negru? multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil monitorul e de vina
Incearca:
1-Verifica mufele din spatele monitorului precum si cele de la unitate;
2-Probeaza monitorul la un prieten si vezi daca nu cumva e defect;
3-Daca niciun din chestiile astea nu merg cumpara altul

| CatalinaKaty a răspuns:

Uita-te cu atentie la mufa care este conectata in spatele unitatii dar si cea din spatele monitorului, si vezi daca sunt conectate bine.

Hope I helped happy