| Ungur_Damaris_1996 a întrebat:

Am o problema la laptop de mai mult timp...nu am sunet la video-uri si de fapt, mai la nimic; desi sunetul de pornire se aude. Nici video-uri nu pot viziona deloc, si am instalat foarte multe variante de flas player, dar nu a mes nici asa. Vreau sa stiu totusi daca acestea sunt probleme grave? Ar trebui sa duc laptopul la garantie? Va Rog mult, cine stie, sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu duce nici un laptop la garantie, inca!
Deci prima data trebuie sa verifici daca ai toti driverii instalati ( sunetul, driverii VGA, cam tot ). Nu merge nici asa, reisntaleaza-ti windows-ul, treci pe 7/8/8.1

Bft!

| Ungur_Damaris_1996 explică (pentru Jipa95):

Am verificat daca sunt diverii instalati si cred ca acolo era problema, pentru ca acum am sunet, in sfarsit. Multumesc mult de ajutor Jipa95!

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Daca ti se aude sunetul de pornire nu sunt difuzoarele de vina.
Verifica driverele si oricat ar parea de stupid, volumul.
Daca nu te descurci da-mi un mesaj privat cu o modalitate de contact.

| Ungur_Damaris_1996 explică (pentru CataC):

Da, sunetul de pornire se auzea, iar in rest, nu. Acum s-a rezolvat, am verificat driverele. Multumesc frumos pentru disponbilitate si ajutor!