| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema legata de verisoara mea.
La inceputul vacantei de vara a venit din Italia(unde locuieste), in Romania. Acum suntem la bunici. Dar,peste o saptamana vom merge acasa la mine (in Zalau).
Acum sa va spun problema. Am mai fost la Zalau si de fiecare data vine si ea. As vrea sa merg doar eu singura pentru ca, de fiecare data, fie ca suntem in Zalau,fie ca suntem la bunici vine peste tot dupa mine. Nu am putina intimitate (sa zic asa). De multe ori cand merg la baie vine dupa mine si tot ciocane in usa. Cand sunt la calculator vine dupa mine,asta nu ma deranjeaza. Dar pe deasupra isi pune picioarele pe mobila de fiecare data cand suntem la calculator. Ma urmareste peste tot, e si foarte dezordonata (hainele si le lasa pe scaune,pe mobila, sosetele aruncate pe jos.).
Nu mai rezist. Face tot ce fac si eu..Ma urmareste peste tot.
Ceva sfaturi va roog?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| dana1407 a răspuns:

Sfatuieste-o sa isi faca ceva prieteni, baga-i tu pe gat cateva persoane sa se imprieteneasca cu ele si sa iti mai lase si tie putin aer. Vorbeste cu ea si spune-i ca ai neoie de intimitate sau vorbeste cu mama ta ori tatal tau si explica-le ca te-ai saturat de ea. Mai incearca si sa pleci pe furis de acasa sa nu te observe, intr-un moment de neatentie sau fa si tu faze care sa o deranjeze. Apropo sunteti de aceeasi varsta, ca daca e mai mica e super-enervant sa se tina dupa tine ca raia. happy o zi faina! happy

| anonim_4396 explică (pentru dana1407):

E doar cu o juma de an mai mica, dar e foarte copilaroasa.
Mersi de ajutor!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa precizez: Dau fundita! Multumesc.