| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Am observat și totodată mă surprinde cum unor persoane li se pune pata pe cineva, în special o rudă și comentează numai anapoda: că nu gătește bine, că nu face față la copii, că e mai prost decât cutare, că ce să facă la serviciu/în altă țară/călătorind cu avionul/etc. că nu s-ar descurca. Știu cazuri de surori, dar și de frați care nu se întâlnesc din această pricină. Și eu pățesc la fel. Nu pot vorbi cu o rudă apropiată că imediat i se activează puterile de clarvăzătoare și cititoare în trecut.
Mă și demoralizează că dacă nu zic nimic se supără că de ce ascund. Dar dacă zic de internship, examen, etc. spune că mă voi bâlbâi, greșesc ce e ușor, că habar n-am. Dar ceea ce mi se pare absurd e să crezi că o persoană nu poate găsi o locație când acum există google maps și gps. De parcă îți trebuie multă filosofie ca să te descurci la lucruri obișnuite.
Aceste persoane simt satisfacție când fac așa ceva!?
Mă îngrijorează pentru că sunt fire temperamentală și n-am uitat după 6h. Înainte doar mă enerva, dar acum îmi vinea să-i trag o palmă pentru a-i corecta vederea.

Răspuns Câştigător
| Gândesclarece a răspuns:

Doamne, ce probleme au unii.