| moxiee a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor..de mult ajutor!:)) Trebuie sa le facem cadou colegilor in clasa...iar colegul pe care l-am picat eu vrea ceva sa simbolizeze prietenia..va rog dati-mi o idee ce sa ii cumpar! El a spus ca de la faza asta ( http://www.youtube.com/watch?v=AUKAKReQgF8 ) s-a inspirat cu ce si-ar dori.:) Va rog dati-mi niste ideei!

2 răspunsuri:
| DiiiaDy a răspuns:

Nu prea imi dau seama ce as putea sa iti spun sa ii daruiesti pentru ca nu-ti cunosc prietenul, tu ar trebui sa stii mai bine deoarece stii ce fel de persoana este, analizeaza foarte bine ce fel de lucruri ii plac si ce-si doreste ca sa iti dai seama care poate fi cel mai potrivit cadou. Poti incepe cu un obiect foarte frumos de care sa aveti amandoi la fel ca in videoclip de asemenea poti sa ii faci si tu cadou o turturica si tu sa ai una iar in acel moment ii explici ce semnifica. Sper ca ti-am fost de folos macar putin :*

| Eleonore a răspuns:

Am eu o idee super.happy prietenia eu o vad ca pe un ocean in care pot aparea multe pericole, valuri, furtuni etc...dar daca afectiunea e destul de puternica, perseverenta ea va salva amicitia. Cum poti simboliza asta? Pai o idee ar fi un acvariu in care poti pune pesti de plastic, eventual piranhia si altii (totul e sa simbolizeze ideea), din care vor iesi in afara 2 plantute inalte paralele(dar lemnoase sa fie) iar in varful lor anexezi cu o sfoara ceva o...inima! happy dintr-un plus mai mic..pe care o imparti cu o carioca in 2 si scrii numele voastre. Nu stiu daca ti se pare putin masculin faza cu inima.dar nu ar trebui. Inima avem toti iar sensibilitatea imbogateste un om nu e element de jena. happy Succes!