| ellenushka03 a întrebat:

care credeti ca este mai eficienta si mai putin dureroasa metoda de epilat: ceara calda sau ceara rece?
Mentionez ca prima data am incercat cu un aparat de ras special pentru femei, apoi am trecut la epilator. Dar ambele au un dezavantaj:aparatul de ras nu este dureros insa efectul nu este de lunga durata firele de par crescand foarte repede, iar epilatorul este dureros cu un efect de lunga durata.
Ce imi recomandati sa folosesc?

3 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Eu folosesc apartul de epilat si uneori ceara rece.

| lydiaioana a răspuns:

Buna! in primul rand, as vrea sa te rog sa incerci sa folosesti cat mai rar posibil lama (aparatul de ras pentru femei), iti face parul mai aspru, creste mai repede si mai des! cu aparatl de epilat, poate creste destul de repede, dar dupa o perioada, destul de lunga, nu vei mai avea asa de mult par cand iti va creste. ceara trebuie folosita calda! IN NICIUN CAZ RECE! CAT MAI CALDA! dar bine, ai grija sa nu te arzi laughing. o data ce pui ceara, o lasi vreo 5/7 secunde si tragi repede si tare sa o iei pe toata, daca tragi incet te va durea! eu ti'as sugera sa rogi pe cineva sa te ajute cu ceara daca este prima data sau sa mergi la coafor! un epilat total la coafor este de la 80 de lei incolo. dar asta inseamna sa te epileze peste tot (mai putin in caprolling on the floor) ) dar oricum preturile difera de la coafor la coafor. si, daca ai parte de cineva care sa te epileze cu ceara repede, nu te va durea. dar daca ai parte de un nepriceput vei incepe sa plangi laughing eu asa am patit straight face iti urez succes :*