| FeraruAndreea a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare ce inseamna mai exact admin pe facebook stiu ca i seamna administrator dar dar nu inteleg cand unele pagini cauta admini ca administrator este doar cel care a facut pagina desi vad chesti de genu buna eu sunt noul admin. ma voi semna... si nu prea inteleg ma ajutati si inca ceva cum devi admin?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Admin poate fi oricine indiferent daca pagina respectiva este creata de el sau nu.
FACEBOOK - Cum pui ADMIN la o pagina fan page? Te duci la pagina ta, click pe -> Editeaza Pagina click pe -> Roluri Administratori scrie numele prietenului la -> Type a name or email (daca nu iti este prieten persoana scrie emailul persoanei cu care s-a inregistrat pe facebook). Acum da click pe sageata de sub nume si alege Content Creator. Content Creator nu poate sa stearga pagina sau sa puna alti admini sau sa stearga alti admini.
Click pe -> Salveaza si scrie parola ta. Enjoy!

| FeraruAndreea explică (pentru neluL):

Aha am inteles si alege cine sa fie admin cel care a facut pagina, nu?

| neluL a răspuns (pentru FeraruAndreea):

DA!