| αиιиαɛǤ a întrebat:

Buna tpu.Am si eu problema, care m-a afectat foarte mult.
deci, din todeauna sunt o fire foarte singuratica ma simt a nimanui, intodeauna parintii mei se cearta mai am 2 frati plecai prietena cea mai buna si aia de pe net M-am certat cu ea, si in plus nu mai am libertate deloc.Stau ore intregi inchisa in casa si simt ca nimeni nu ma vrea, plang La fel ore sa plang de singuratate pentru ca nu am chiar pe nimeni nici macar n-am cui sa-i zic toate astea, stiu ca din copilarie aveam ceva/pe cineva la care tineam foarte mult nu mai stiu ce sau pe cine dar simt ca o parte din mine lipseste, chiar vreau sa imi gasesc prieteni sau pe cineva pe care sa imi stea alaturi si persoana in care mai aveam increde v aramea ma minte cu foarte multe lucruri si ma dispretuieste foarte tare acum simt ca nu mai am niciun rost pe lume, ce asi putea sa fac? Pls ajutati-masad!

Răspuns Câştigător
| Mαdαliηα a răspuns:

14 anishori, Multi inainte. :*

8 răspunsuri:
| Mαdαliηα a răspuns:

Mie imi place mai mult sa stau singura de cat sa stau cu un prieten/a fals. Si eu in mre parte cand eram in vacanta timpul mil petreceam mai mult la Pc, sau mai ma duceam la sora mea stateam un pic si iar veneam acasa. nu prea am nici eu prieteni. din oras. de la mine. am mai multi pe net. si prietena mea cea mai buna tot de pe net o stiu.Si nu ne'am vazut niciodata fata in fata asta nu inseamna ca nu o sa ne vedem. si eu sunt certata acum cu ea.dar mai tarziu iar ne impacam. o cunosc de 1 an si 5 luni fac pe 18 mai. Sunt buni si prieteni " virtuali " nu imi place sa ii numesc asa dar cam asa se numesc. nu stiu, daca nu poti sa iti faci prieteni de acolo din oras de la tine incearca si pe net diferite sieturi de comunicare ( Exemplu : Chat ) sau daca vr trimite-mi mesaj id-ul tau happy cati ani ai?

| αиιиαɛǤ explică (pentru Mαdαliηα):

Bn mersi de raspuns, cateodata cand incerc sa-mi fac prieteni sunt luata la misto dar am sa incerc sa devin mai nepasatoare.
A si am 14 ani, tu?big grin

| Mαdαliηα a răspuns (pentru αиιиαɛǤ):

14 anishori, Multi inainte. :*

| maayan a răspuns:

Draga mea ai incercat sa te rogi la Dumnezeu, sa-i spui ce te apasa, ce te doare, ce iti lipseste, ce iti doresti? Nu trebuie sa cauti o carte cu rugaciuni ca sa te rogi ci sa-i spui asa cum stii tu cu cuvintele tale. Stii de ce te afli in starea asta? Pentru ca Dumnezeu vrea sa te apropii de El iar atunci cand te rogi sa si crezi ca vei capata ceea ce iti doresti. El va lucra in viata ta cum nu-ti imaginezi! Crede-ma! O simpla rugaciune iti poate schimba intreaga viata intregul viitor si vei fi fericita. Fii binecuvantata!

| αиιиαɛǤ explică (pentru maayan):

Mersi mult pentru sfat chiar am sa incerc, eu cred f mult in dumnezeu dar adevarul e ca nu mam rugat de mult si nici nu prea am fost la biserica. Oricum Multumesc multbig grin!

| maayan a răspuns (pentru αиιиαɛǤ):

Iubita nu e greu sa-I spui ce vrei El are raspuns la orice. Banuies ca esti de religie ortodocsa, eu sunt penticostala dar religia nu te mantuie ci credinta ta in Domnul Dumnezeu.

| αиιиαɛǤ explică (pentru maayan):

Stiu asta si da sunt ortodoxa, m-a ajutat sfatul tau chair uitasem sa ma mai rog la dumnezeu in ultima vreme, si regret mult acum.

| maayan a răspuns (pentru αиιиαɛǤ):

Ma bucur ca ti-am fost de folos iubita. Multa pace!

| Kkyyttyy a răspuns:

Roagate la parinti sa te lase sa-ti faci prieteni pana cand te lasa si daca nu vrea nu-i mai baga in seama si nici pe ara ta sa vada cum te simti... Sper ca te-am ajutat