| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta în mai m-am logodit cu un băiat, am vorbit cu el 2 ani și jumătate, am plecat în Londra cu el apoi el și-a arătat adevărata fata și nu ne-am înțeles și în iulie am venit acasă... A trecut cam 2 luni asta fiind în septembrie eu am un prieten bun de vreo 4 ani de zile și acum vrea sa fim împreună, eu nu am vrut sa fiu împreună cu el pentru ca se lauda mereu ca are bani ca el nu e nimeni, mie nu îmi place omul de genu dar când vorbeam cu el, susținea ca ma iubește... Ma cauta foarte rar spunându-mi mereu ca are firma în Belgia și ca lucrează cu oameni și nu are timp în toată ziua sa ma caute, sunt nelămurita și vreau sa știu voi ce părere aveți sunt mai importanți banii într-o relație sau sa îți dea atenție și dragoste? El zice ca într-o relație fara sa faci dragoste aia nu se poate numi relație? E adevărat? Nu știu ce sa fac, când m-am despărțit de fostul el era din sat vecin cu mine ai mei zicea ca nu ma mai lasă veci sa vorbesc cu băieți străini și sa îmi caut de la mine din sat iar băiatul acesta la fel nu e din satul meu și îmi place de el parca are ceva ce ma atrage și nu știu cum sa procedez am niște părinți foarte severi, cum o sa ma vad eu cu el dacă o sa fim împreună ce o sa pot sa fac sa fie bine

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu as zice sa stai cuminte la locul tau. Nu tot ce zboara se maninca.
Daca vrea sa fiti impreuna, te va cauta. Te va dori atit de mult, incit va uita de toate celelalte, si nu-ti va da pace, deci chestia cu oamenii cu care lucreaza e moft.
Orice relatie poate sa mearga bine si fara sa se faca dragoste. Nu merge bine doar daca asta se cauta. Deci, in cazul lui, eu as fi rezervat.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In UK ce ai lucrat si cat castigai? In Belgia ce poti lucra?

| NicoletaNico18 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu am muncit în UK am stat doar 2 luni și în Belgia nu știu. El îmi spune ca nu ma va pune sa muncesc

| Ungureanu_Sabina_1993 a răspuns:

Ummmm... ciudaaaaaat

| NicoletaNico18 a răspuns (pentru Ungureanu_Sabina_1993):

Ce poți sa ma sfătuiești?