| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 a întrebat:

Buna TPU. as dori sa stiu daca in S.U.A mai exista sau nu substanta chimica numita Trioxin 245? Armata Americana o foloseau pentru reanimarea/readucerea la viata persoanelor moarte decedate. Stiu ca e doar un film Horror si nu e real nimic ceea ce vezi insa, partea cu substanta nu cred sa nu existe sau sa nu faca ceea ce am vazut stiu ca e foarte toxica si mori din ea dar dupa te readuce la viata dar esti cadavru viu. Substanta arata asa : https://i.pinimg.com/564x/d1/6c/b5/d16cb56a3dfa70e37959c a717fcd751b.jpg si numarul e asa : 311 - 555 - 8674 sincer imi e cam frica nu ca sunt naiv dar daca mai exista aceasta substanta si inca se mai intampla ca mortii sa invie pentru ca substanta exista la asta o foloseau armata.

11 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Şi eu aş dori să ştiu. Dacă mai există am şi eu nevoie să readuc vreo câţiva oameni la viaţă. Şi animale, sper că merge şi la animale.

| VoidEternal a răspuns (pentru J0B0MAT):

Oare merge și la animale după ce le mănânci? Asta vreau eu să știu.

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru J0B0MAT):

Merge la orice ce inseamna vietate

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru VoidEternal):

Da merge daca ai persoana sau vreun animal decedat/a da merge da sa nu uiti un lucru sa ai costum special pe tine cu masca pentru ca altfel mori reinvii la viata din nou dar nu mai esti om ci zombiu. De la acea substanta Trioxin 245 mirosul ala toxic te transmorma din om in zombiu viu.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

„Trioxin 245" este bazat pe un erbicid, folosit de Armata S.U.A. în războiul din Vietnam: „Agent Orange".
Erbicidul nu învia morții și nici nu resuscita; din contră, era extrem de toxic pentru oameni. „Orange Agent" a fost fabricat în Departamentul de Apărare al SUA prin amestecul a alte două erbicide puternice: acid 2, 4-diclorofenoxiacetic și acid 2, 4, 5-triclorfenoxiacetic, fiind folosit pentru a despăduri zone din Vietnamul de Sud, făcându-le mai accesibile pentru armată în așa numita „Operațiune Ranch Hand". Începând pe 10 august 1961 până pe 7 ianuarie 1971, 31.000 de kilometri pătrați au fost deflorați. Efectele asupra oamenilor nu s-au lăsat mai prejos: Crucea Roșie a Vietnamului a numărat un milion de decese cauzate de acest erbicid.
Azi, „Orange Agent" nu mai e folosit, din fericire.

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai cum nu invie mortii cand in film asa am vazut ca scrie subtlitare in romana pe video... partea 2 din Return the Living of the Dead, nu stiu.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Petrus_Emanuel-Mihai_1988):

Filmul respectiv e ficțiune, nu are treabă cu realitates. Substanța din film s-a inspirat din substanța din realitate, dar nu au aceleași proprietăți.
În prezent nu se cunoaște vreo substanță care învie morții.

| VoidEternal a răspuns (pentru Petrus_Emanuel-Mihai_1988):

A, corect, dacă ai văzut pe internet, sigur e adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit ca zolpidem a readus o persoana aflata in coma la viata dar efectul este unul foarte scurt gen cateva ore, după trebuie luat alta pastila cam la același interval de timp. Dar sa readucă vreo substanta chimica la viata este imposibil, dacă era asa nu mai mureau oameni cu influenta mare, ce fac parte din elita momdiala. Ficțiunea nu trebuie comfundata cu realitatea, sunt doua chestii distincte. La ora actuala nu exista asa ceva, pe viitor însă ne putem aștepta la orice.

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru anonim_4396):

Da dar uita la ce m-am referit eu cadavrul tinut in trioxina 245 il arde si acel fum se evapora si dupa aia ploua acea ploaie cade pe morminte de unde reanimeaza mortii la viata ca in acest video 42 : 40... https://movies2watch.tv/......77.5451610

| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 explică (pentru anonim_4396):

50 : 09 vei vedea iar.