| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU. As dori sa stiu daca iti cumperi un telefon daca poti sa iti pui orice numar vrei? Adica ca sa va fac sa intelegeti, eu am 2 telefoane, 2 cartele, eu vreau numarul meu din telefonul vechi care il pot reface iar daca imi iau altul nou daca imi accept numarul vechi in cel nou e de telekom?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul tau de telefon nu este legat de telefon ci de cartela sim. Iti poti lua orice telefon, iei sim-ul din telefonul vechi si il bagi in cel nou, atata timp cat telefonul nu este blocat in alta retea va functiona. Un lucru de care trebuie sa ti cont este ca sunt diferite formate de sim mai nou, asa ca daca ai o cartela sim normala iar telefonul nou suporta doar microsim va trebuie fie sa te duci la un magazin telekom sa iti dea unul nou in formatul respectiv(cu numarul vechi si de obicei este grastis), fie sa il tai dar risti sa il strici.