| anytaLP13 a întrebat:

As dori sa stiu si eu cum decurge procesul asta de cumparare in rate a unui produs electrocasnic. Dar nu de genul cu rate la banca. De exemplu daca as cumpara ceva de la altex, flanco sau domo. mersi. Funda

Răspuns Câştigător
| Sandu_Dragos_1999 a răspuns:

Altfel nu se poate. Iti deschizi un cont la banca, si platesti rata lunara in functie de cat costa produs respesctiv. Dar iti trebuie adeverinta de salariat, daca muncesti si multe altele. Mai bine du-te si vorbeste cu un reprezentant. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ratele la Altex, domo... etc se fac tot prin banca

| neutrino a răspuns:

Toate ratele sunt prin banca, deci si acestea.