| davidblueeyes a întrebat:

As dori sa va intreb cateva lucruri in legatura cu scolile de politie.
In primul rand as dori sa intreb daca se merita sa dau admitere la scoala de politia de frontiera din Oradea, eu fiind din Oradea, in conditiile in care aceasta s-ar putea desfiinta in viitorul apropiat? Cu elevii/angajatii ce se va intampla? vor fi repartizati in alte sectoare ale MAI(jandarmerie etc)?
La scolile de politie din Campina sau Cluj ce profile sunt si care sunt criteriile dupa care esti repartizat pe fiecare profil? Daca este la alegere si pe un profil de 20 de locuri candideaza 22 cum se procedeaza? Cum poti face parte din S.I.R? Sau mascat?

2 răspunsuri:
| boradan a răspuns:

Nu te repartizeaza nimeni nicaieri, daca ai terminat bucatari nu poti fi mecanic, daca ai terminat pol frontiera nu poti fi la mascati de acord pana aici?
Am un prieten apropiat dupa 10 ani de vechime la pol de frontiera la pus pe tusa, disponibilizari se fac si o sa se mai faca fiindca urmeaza sa pice granitele! mare atentie unde te tudci.
PS prietenul meu sta acasa de 3/4 ani fiindca nu stie altceva sa faca, cu toate pilele care le avea
Sper ca te-am ajutat, Bafta!

| davidblueeyes explică (pentru boradan):

Ms pentru raspuns o ma orientez la alta scoala at laughing, apropo mascati sunt si la pol de frontiera, fiecare categorie are mascatii proprii, de ex si jandarmii au mascatii lor, si pol normala are mascati, si pol de frontiera are mascatii proprii, asta stiu sigur ca m-am interesat.