| DarQueen a întrebat:

Bună, TPU.
Aş vrea să corespondez cu cineva prin intermediul scrisorilor, cum se făcea pe vremuri. Există ceva doritori?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Super misto ideea! Mi-ar placea sa vad mutra postasului care ar vedea asa ceva. Ca, in afara de facturi, nu mai exista altceva de bagat in cutiile postale. Excludem, evident, eternele pliante.

9 răspunsuri:
| UtilizatorulN a răspuns:

E ceva frumos, dar sa nu facem "Revolutie pentru involutie" big grin

| DarQueen explică (pentru UtilizatorulN):

Nu prea înţeleg la ce te referi, dar, mersi oricum pentru răspuns.

| gabri778 a răspuns:

Chestii din astea exista in America sau Anglia. aici nu prea cred ca vei gasi doritori.

| VadTot a răspuns:

Esti fata baiat>>?

| DarQueen explică (pentru VadTot):

Ă, de ce nu arunci o privire asupra profilului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru UtilizatorulN):

Având în vedere că noi, românii, suntem un neam de evoluaţi, chiar că reînceperea corespondeţei între oameni prin scrisori ar fi o involuţie uriaşă. Bine că suntem atât de evoluaţi încât să fim îngropaţi în datorii, dar totuşi să ne permitem un iphone 5 doar pentru a ne da mari în faţa celorlalţi. Şi nu mai continui, chiar n-ar avea rost. România este una dintre cele mai " involuate " ţări din Europa, dacă stai puţin şi analizezi. Una din dovezile incontestabile ce confirmă acest fapt, este tocmai faptul că mulţi dintre noi consideră " vechile tradiţii şi obiceiuri " ca fiind nefolositoare, prosteşti sau involutive. Dacă cineva îşi doreşte să scrie scrisori şi să corespondeze pe termen lung/scurt cu cineva, asta nu înseamnă că face un pas spre involuţie. Poate pur şi simplu i se pare ceva frumos şi interesant sau poate s-a săturat de toţi filistinii care abuzează cu o prostie debordantă de posibilităţile telefoniei, internetului, etc.

| DarQueen explică (pentru anonim_4396):

Bine zis, McNigel. happy

| UtilizatorulN a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am acuzat pe nimeni, sa stii ca eu sunt complet de acord cu tine. happy Dar asa merg treburile acum, ar fi aproape imposibil sa reinviem demnitatea si respectul!

| Na_Dy_1987 a răspuns:

Am vazut acest mesaj, la aproape un an distanta, daca nu te-a invadat tehnologia 100%, incantata as scrie o scrisoare.