| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma sfatuiti cu cateva pareri. Am 1.60 m si 58 kg. As vrea sa slabesc 2-3 kg care sau pus mai mult pe burta si solduri. Nu vreau sa tin o dieta stricta dar am inceput sa renunt la paine si prajeli iar seara mananc doar o salata ( salata verde, rosii, mozzarella etc). Miscare prea multa nu am cum sa fac cu tot ce sunt ocupata trebuie sa sa stau la birou doar seara apuc sa fac cateva exercitii (abdomene genoflexiuni etc ) dar cateodata sunt prea obosita si nu fac nimic. Cum as putea slabi? Ceva sfaturi? E rau cum am inceput sa mananc? As vrea cam intr-o luna sa dau jos aceste kg ca a venit si caldura si se cam observa burtica big grin Multumesc

3 răspunsuri:
| AlexandraCătălina a răspuns:

Să slăbești nu e deloc greu, este chiar ușor aș putea spune. Ține în principal de voința ta. Sunt patru puncte importante pe care trebuie să le bifezi ca să slăbești dar mai ales să duci o viață sănătoasă:
1. Să dormi îndeajuns (7-8 ore/noapte)
2. Să bei apă destulă/ să te hidratezi (aprox. 2l/zi)
3. Să mănânci sănătos (găsești multe rețete interesante și gustoase pe internet)
4. Să faci sport (30 de minute pe zi, nu e așa mult)

Sper că ți-am fost de ajutor. Fundă? puppy dog eyes

| Alexandru_Andreea_1991 a răspuns:

Burtica nu scade doar daca tii dieta trebuie sa faci adomene, in jur de 50 zilnic, Si pana la urma dieta inseamna macat sanatos si miscare:*Nu iti face griji, o sa reusesti.Eu am aceeasi inaltime, dar 40 kg si am avut si eu burtica chiar ff mare dar am facut abdomene cam 100 pe zi in jur de 6 luni si acum am abdomenul plat! Oricum eu nu mananc si nici inainte nu mancam prajeli si paine decat foarte rar adica odata la 3 luni de la mc sau chestii

| elena4321 a răspuns:

Pai nu mai mânca pâine si dupa 6 seara.Eu am dat asa 2 kg in 5 zile.