| Timeea2003 a întrebat:

Buna TPU..as vrea sa-mi cumpar un aparat foto profesional..cum pot alege unul? (caracteristici) si care firma domina din punct de vedere a calitatii?

2 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Termenul "profesional" este vag cand vine vorba de a cumpara ceva, caci pentru un fotograf, un aparat bun (full frame) de top trece de 2000 de euro, aparatul fara lentile, lentilele si alea sunt costisitoare rau de tot. Putem spune ca ceva profesional este full frame. Dar pentru poze pentru familie/vlog merge un mirrorless de vreo 2000 si ceva de LEI, firme sunt cam toate bune si Sony si Canon si Nikon si fuji si cam toate care are mai mult decat 1/2 modele.