| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

as vrea sa-mi spuna cineva care e locuitor in orasul ORADEA si a avut relatii stranse, legaturi cu familia BACIU Estera si Alexandru. Cei 2 au avut un baiat, ei sunt morti Baciu Estera 1879 - 1978, baiatul a murit de copil din cate mi-a povestit mama, cam pe la 4 - 5 ani. Sotul lui Estera la 41 - 42 Baciu Alexandru. La mama i-a fost unchi si matusa cei 2 soti dupa strabunicul Ghitiu Alexandru. La matusa Estera ii se mai spunea tusa Etus, Estera era sora cu Ghitiu Alexandru sotul lui Viorica. Caut un om in varsta 80 - 90 care mai traieste si i-a prins pe cei 2 soti. Sa-mi spuna cum se numeste in ziua de azi sa stiu sa caut pe gps strada unde cei 2 au locuit pana la decesul celor 2. Al copilului si sotului ei. Mai de demult ii se spunea Str. Caramidarilor sau B-dul ceva de genu.

FUNDA!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Poți întreba la primărie sau politie vechile denumiri ale străzilor fata de cele actuale.

PS: ai scris corect anii 1879 - 1978?!