| Mariiuta a întrebat:

Buna TPU aseara am visat pe bunicul meu care a murit in urma cu 6 ani, se uita la mine dar deodata am simtit un fior si niste maini care imi strabateau mainile mele apoi cica m-am trezit si eram in casa la bunica mea apoi am dormit la ea si in visul ala am visat ca mergeam prin cimitir la el si deodata iar il vad si ceva ma tragea si nu puteam ridica cica capu si deodata m-am trezit... oare ce inseamna?sad

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Ai vise puternice care iti afecteaza intreg corpul. E doar sub constientul care lucreaza. Ai visat asta fiindca probabil te-a marcat moartea bunicului tau.

2 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Inseamna ca ai visat, nimic altceva. Visurile sunt niste imagini create de mintea noastra.

| SOPHIEDUNE a răspuns:

Inseamna ca iti este dor de bunicul tau, iar anumite emotii in vise le poti simti foarte accentuate.Iar tocmai ca erai la bunica ta asta iti putea readuce amintiri despre bunicul tau.Aceasta inseamna ca trebuie sa mergi mai departe si sa nu mai fii legat de locul ala.