| CarinaElena a întrebat:

Buna,TPU! Astazi l-am visat pe bunicul meu care a murit in urma cu aprox. o luna. Ii vedeam umbra pe tavan,avea aripi de inger,doar atat,dar strigam de fericire "bunicu,bunicu!", apoi m-am trezit plangand. Ce poate fi? Trebuie sa ii duc ceva la mormant? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Andreea;

Îmi pare rău pentru tine, condoleanțe.

Probabil bunicul tău ți-a fost drag și foarte apropiat și este firesc să-i simți lipsa. Pentru acest simplu motiv îți recomand să îi vizitezi mormântul și să petreci câteva clipe acolo aducându-ți aminte momentele frumoase petrecute de voi împreună. Și poți face asta oridecâteori ți-e dor de el.

Toți avem o viață limitată, indiferent cum alegem să o trăim. Într-o zi, fiecare dintre noi va muri. E util și sănătos să-ți aduci aminte gândurile bune și sfaturile prețioase pe care le-ai primit de la cei care nu mai sunt printre noi. Astfel îi păstrezi și respecți aminitirea celui care te-a îndrăgit și care a fost un om bun.

Visele tale, indiferent ce formă iau (visele pot fi foarte ciudate uneori), au o singură explicație: îți este dor de el, îi simți lipsa. Știi că nu îl vei mai revedea.

Bunicul tău este undeva în inima ta, în amintirile tale. La fel și în inima și amintirile tuturor celor care l-au îndrăgit și pe care el i-a iubit.

Tot ce merită să-i duci la mormântul lui ești tu și mulțumirile tale pentru amintirile frumoase.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da ceva de pomana! Cumpara o paine care o dai unui om sarman...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic, a fost doar un vis, stai linistita.

| izabella0005 a răspuns:

Eu cred ca doar iti este dor de el.
Sunt sigura ca il aveai la inima si ca tineai mult la el, de accea l-ai visat. Daca doresti atat de tare nu ar fi rau sa ii duci ceva. Poate niste flori ceva.Dar parerea mea este ca iti este dor de el! :*