| Giulia97Anna a întrebat:

ati fost vreodata indragostiti de un personaj din desene animate sau anime? intrebarea este valabila si pentru baieti.

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ei bine, da. Mi s-a întâmplat de foarte multe ori să mă "îndrăgostesc" de un personaj anime. De exemplu, Usui, din "Kaichou wa Maid-Sama". Cine nu s-ar îndrăgosti de el? Este un tip perfect, pentru orice fată. Sau Naruto, şi Sasuke. Doi rivali, şi prieteni în acelaşi timp. Sunt diferiţi, dar sunt speciali. Orice fată se regăseşte măcar în unul din cei doi, iar din acest motiv se simte atrasă de el.

| thegatekeeper a răspuns:

Da, mi s-a intamplat de nenumarate ori, insa cand eram ceva mai mica.

| Giulia97Anna explică:

Daca va spun eu faceti pe voi de ras, puteti rade dar fara comentarii gen:ai ceva la cap sau doamne mare iti este gradina.Bine,prima mea dragoste ca sa zic asa laughing, a fost la 7 ani,. Cand s-a difuzat pe tvr 1 serialul yu-gi-oh,ma indragostisem de personajul principal de yami/atem, atem era numele lui adevarat. dupa ce se terminase cu serialul si nu l-am mai vazut am fost foarte trista, stiti relatile la distanta nu dureaza multlaughing. Insa dupa cateva luni a aparut pe cartoon network serialul acela cu xiaolin showdown, m-am indragostit de raimundo pedrosalaughing, aveam cam 8 ani.Da si aici a fost dragoste la prima vederelaughing, cam atat

| leftside a răspuns:

Eclair din Kiddy Grade, ma simteam doar atras de ea, nu indragostit, doamne fereste laughing

| LittlePunk a răspuns:

Ce intrebare interesanta.Se pare ca si eu ma regasesc in aceasta categorie.De cand eram mic ma uitam m-ai mult pe la tv la fel si fel de desene, anime-uri etc. si efectiv ma indragosteam de unele personaje(fete ) pentru ca imi placea sa le privesc, cum erau ele concepute.Chiar de curand mi s-a intamplat acelasi lucru cu un alt anime; Blair din soul eater. E imposibil sa ma abtin cand o vad si as vrea sa fie reala, dar e doar un desen. Oricum cred ca tot viata reala e mai frumoasa ca cea virtuala.