| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Beau niste suc de lamaie e bun la ficat insa am o intrebare daca il beau cu putin zahar, mai are efect asupra ficatului sau nu? Deoarece nu-l pot bea acru.

Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Poti face limonada indulcita cu miere.
Sucul de lamaie nu il poti bea zilnic, deoarece afecteaza smaltul dintilor. Este folosit pentru inmuierea smaltului dintilor, timp in care dintii se pot albi cu o pasta de albire. Trebuie facut totul cu masura si trebuiesc cunoscute nu doar avantajele unui aliment sau tratament sanatos, ci si dezavantajele.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ori sanatate, ori moarte, alege!
Revenind, eu zic sa bei asa minunat de acru cum este ca sa fii sigur ca nu mai pui la doza de zahar deja dublata sau triplata din alimentele de zi cu zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De miere ai auzit? Zahărul nu e deloc sănătos, mai ales pentru ficat.