| JustmeV a întrebat:

Cam la ce pret estimati o chirie garsoniera/apartament in Zorilor (Cluj Napoca). Multumesc

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Imobiliare.ro

si estimezi singur

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Serios?!
De aceea am intrebat pe TPU pentru a vedea parerea utilizatorilor. Unele au preturi exagerate si poate cineva din zona respectiva mi-ar putea raspunde, multumesc happy.

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Pe site ai piata si preturile pietii., ca altceva mai vrei |? Ce vrei sa iti spuna cineva din zona? Crezi ca cine sta acolo merge din usa in usa si intreaba cine si cu cat inchiriaza?

Si ce daca preturile sunt exagerate? Daca asta e piata te adaptezi, ca nu lasa nimeni la pret pentru tine

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru raspunsul tau happy. Daca ai anumite probleme poti cauta pe google, apoi de ce mai exista TPU? Te rog frumos, daca te deranjeaza intrebarea, go on, nu trebuie sa comentezi aiurea. O zi frumoasa! happy

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Pai in principiu TPU este pentru cei carora le este lene sau nu stiu sa caute pe un google.

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Si eu stiu in oras la mine ce preturi sunt normale si care sunt exagerate, fara sa merg din usa in usa. big grin Deci, te rog frumos, nu are rost sa raspunzi daca nu poti da un raspuns folositor.

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Si la ce te ajuta ca stii tu cat e pretul normal daca nu ai sa il gasesti niciodata deoarece toti cei care dau spre inchiriat adopta pretul pietei?

Si de unde stii tu pretul normal daca nu umbland din usa in usa? Poate de pe site uri gen imobiliare?

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Propun sa incheiem aici! happy
Este o discutie inutila. Daca nu imi poti raspunde la intrebare, nu are rost sa comunicam.
Este un site de pareri, daca nu esti capabil sa imi raspunzi la ceea ce am intrebat, atunci nu stiu de ce mai continuti. Consider ca esti plictisit sau something like that. happy Leaga-te si „ofera-ti" aroganta la alta intrebare. Numai bine! :*

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Daca raspunsul meu e gresit poti sa imi explici tu si sa imi spui, unde stai tu, cum estimezi care e pretul la chirie? Pe ce criterii?

Daca ai sta in Cluj si tu ai zice ca in cartierul X ai impresia ca un apartament cu 3 camere costa 320euro... dar fiind un oras univeristar si in plina expansiune a domeniului IT piata chiriilor e competitiva si nimeni nu lasa sub 450euro... cine mai are dreptate tu ca ai extimat din burta sau un site unde ai preturile reale ale pietii?

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Oh God =)))))
Stai cumva in Cluj? Sunt garsoniere la 300 de Euro, dar sunt si garsoniere tot in zona aia la 250 de Euro.
Doresti dovada? Poftim un pret de tot rasul : https://www.storia.ro/......D5kRO.html
La un asemenea pret EXAGERAT, e bine sa ai dusul langa frigider :).
Camera intr-un apartament ar costa 100-150 de Euro, insa unii cer si 200 de euro pentru o simpla camera intr-un apartament!
Te rog frumos nu te mai baga in seama aiurea, nu mai cere atata atentie. Nu spun ca e un raspuns gresit, dar e un raspuns degeaba!
Doresc sa primesc opinii al persoanelor care stiu despre ce vorbesc, nu persoane plictisite. Iti multumesc ca ti-ai pierdut timpul la intrebarea mea. Alta data, sper sa nu :)

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Nu ai priceput nimic din ce ti am explicat. Laso asa

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Nu mi se pare rentabil sa stau la discutii inutile cu persoane limitate.

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Vezi, ca ai priceput si tu in final.

"Camera intr-un apartament ar costa 100-150 de Euro, insa unii cer si 200 de euro pentru o simpla camera intr-un apartament!"

E doar concluzia si parere ta ca ar costa 100-150 euro, pentru ca el cere 200 ca asa e piata si acei 100 de euro aproximati de tine nu au nicio valoare in ecuatie.

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Ia uite, ai reusit sa gasesti singur online estimarile unei chirii, ca sa vezi ca puteai.

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Doamne este un site de intrebari, nu imi pasa de parerea ta, imi pasa de parerea altor utilizatori! Vai de capul tau!

| suntserios a răspuns (pentru JustmeV):

Ma bucur ca ai primit multe raspunsuri in cazul asta

| JustmeV explică (pentru suntserios):

Ce sa faci, daca doar minori predomina site-ul.
Si oameni care nu sunt informati despre asta/ nu sunt din zona, mai sunt pe site.

| Yasmin875 a răspuns:

Eh dacă vroiai un apartament din Galați...