| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cand eram mica credeam in tot feluri de fantome acum mi-e frica doar de un singur lucru, moartea! intr-o seara cand m-am dus la bunica mea sa dorm cu ea ca eram singura acasa era noapte si auzeam zgomote in tufisuri si vedeam in gradina o forma de om care straluceste ca ectoplazmasi cand eram mai mica am visat acelasi lucru am visat tot omul acela cu verde.Iar cand eram tot mica noaptea cand era iarna imi batea cineva cu burgari de zapada in geam si cand m-am uitat jos nu era nimeni si eu eram la etaj si apoi cand am odormit m-am sculat ca imi era sete si imi batea cineva in geam dar nu vedeam pe nimeni.Ce ma fac?

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Salut!
Eu,una nu cred in fantome, spirite s.a.m.d, dar dupa ce zici de toate aceste vise din copilarie e normal sa se nasca aceasta temere respectiv fobie.Ce noroc pe mine ca nu-mi aduc niciodata aminte ce visez noaptea. Draga mea, toate acestea au crescut treptat din copilarie, urmarindu-te incontinuare aceasta temere a ta.De moarte nici de aia nu trebuie sa-ti fie frica, toata lumea moare la un momendat incearca sa-ti traiesti viata, traieste prezentul ca sa nu regreti mai tarziu.Un psiholog ti-ar putea fi de mare folos.El va sti mai bine cum sa micsoreze sau sa trateze aceasta temere.Pa,pa.