| Frank51 a întrebat:

ce costuri ar fi daca as vrea sa imi fac un(cont) card de credit? adica, pe loc, la banca. Eu am avut un card, la raiffesein dar a expirat anul trecut, acum am iar nevoie de un card si nu stiu daca imi reinoieste sau sa imi fac altul, si nu stiu costurile, pentru ca in trecut cand mi-am facut cardul am fost minor si nu au fost taxe.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca fiecare card este atasat unui cont. Tu trebuie sa mergi intai la Raiffeisen, sa vezi in ce stare e contul tau si eventual sa-l inchizi. Apoi sa mergi la o banca care are mai putine comisioane (Banca Transilvania sau ING Bank) si nu vei avea nici un cost de infintare cont si eliberare card. La Transilvania te costa doar 0, 30 lei interogare sold. La ING cred ca nu are nici un cost.

| Frank51 explică (pentru Salontanul):

Am fost azi de am verificat cum stau cu contul, si a fost activ, persoana de acolo mi-a schimbat cardul si voila, totul a fost foarte ok, fara nici-un ban. Mersi totusi.

| Salontanul a răspuns (pentru Frank51):

Totusi, ramane comisionul lunar ce nu-l ai la alte banci ci doar la ei.