| Gyany02 a întrebat:

.tpu...ce e ala bagaj de cala?

3 răspunsuri:
| Diana6 a răspuns:

Este un bagaj cu lucrurile tale personale care vrei sa le iei intr-o calatorie cu avionul.Nu poti sa il ti cu tine in avion, o sa til duca intr-o zona a avionului unde nu sunt pasageri si til dau dupa ce aterizezi.Se plateste o anumita taxa pentru el.

| Gyany02 explică (pentru Diana6):

Pai am citit si am dedus ca am voie cu o valiza mica de maxim 10 kg pe care o iau cu mine in avion.

| Diana6 a răspuns:

Da,daca nu ai nevoie de multe lucruri poti lua o geanta mai mica pe care o poti tine cu tine in avion